9.12.2017 / 20.00

Graeme MARK band & CHRIS ELLYS Irl/sk

Graeme Mark je 30 ročný skladateľ, pesničkár, gitarista a spevák pochadzajúci z okolia írskeho Belfastu. Momentálne pôsobí na Slovensku, kde má za sebou prvé úspechy v hitparáde “Demovnica” Rádia FM. Na svojom konte má debutový album s názvom Waterways. Vyznačuje sa emotívnou folk – rockovou hudbou dýchajúcou atmosférou britských ostrovov.

Má za sebou profesionálnu kapelu, s ktorou odohral za prvý rok pôsobenia viac ako 50 koncertov https://www.youtube.com/watch?v=dT0kNgROnPg

v zložení :

Graeme Mark – vocal, acoustic guitar

Marián Radošovský – electric guitar

Juraj Adam – bass guitar

Daniel Kravec – drums, percussions

Waterways – https://graememark.bandcamp.com/

CHRIS ELLYS

Iniciatívne si vydobýja svoje miesto na hudobnej scéne ako sólo interpret. Nominovaný na Radio_Head Awards 2016 v kategórii „Objav roka“. Koncom minulého roka získal hudobnú cenu „Tootoot TopFanBand“. Štyri týždne viedol Demovnica_FM so skladbou „7 minutes“. Následne bol prostredníctvom tejto skladby vyhlásený za slovenského Eda Sheerana. Na live verziách tejto skladby následne spolupracoval s BalconyTV & Folkie Sessions. Prvá menovaná spolupráca bola mimoriadne úspešná, zožala pozitívnu kritiku u svetoznámeho Stu Larsna. Skladba pozitívne zarezonovala vo viacerých médiách (Rádio_FM, Expres, KISS a pod.)

Koncom roku 2016 vydal do sveta nové EP s názvom „Lonely Tree“. Krstom v prešovskej Christianii odštartovalo koncertné turné po 16 slovenských mestách. Vrámci týchto koncertov, odohral aj svoj 100-tý v hlavnom štúdiu Slovenského rozhlasu.