22.-24.2.2018

ĎUMBIERFEST

15. ročník horského multižánrového festivalu

 
Projekčná časť sa uskutoční v Kine Mostár a hudobná v NKP Bombura

Štvrtok  22.2.2018 od 18:00 NKP Bombura

DISKUSIA O LESE LIVE STREAM

Diskusia s hosťami z iniciatívy „My sme les“ Erikom Balážom a Mariánom Jasíkom  a zástupcami Štátnych lesov SR Petrom Morongom a Jánom Vrbenským.

Moderuje Lukáš Fila s Denníka N. Diskusia je súčasťou seriálu diskusií Denníka N a bude vysielaná LIVE cez facebook Denníka N.

Piatok / Sobota 23-24.2.2018 od 17:00 Kino Mostár

Hostia: Peter Hámor, Juraj Ďurifuk Koreň, Miro Peťo

Slovenská premiéra filmu Mountain (AU) od režisérky filmov Sherpa a Miracle on Everest Jennifer Peedom.
V piatok 23. 2. 2018 o 21 30 nás roztočia Balkansambel, originálne zoskupenie slobodomyseľných muzikantov zbláznených do balkánskej hudby a všetkých hudobných prejavov zaváňajúcich ethno hudbou.
…písal sa rok 2009…na počiatku všetkého bol istý festival srbského filmu…. Marek Pastírik a Martin Noga dostali za úlohu postaviť k tejto príležitosti kapelu schopnú odohrať repertoár balkánskych dychoviek. Pravdupovediac, sami v úspech tohto nápadu príliš neverili…ale keď prítomní Srbi odmietali uveriť, že nie sú ich rodáci, stúplo im to do hlavy a kapela bola na svete….

V sobotu 24. 2. 2018 o 21 30 vystúpia Cha bud (po rómsky „zjedz viacej“) , ktorí nám ponúknu plný tanier skvelej muziky od funky, dnb, jazzu až po reggae. Kapela sa nedrží zabehaných koľají jazzovej formy, chalani sa neboja kontrastov, experimentálnych pasáži ani elektronických plôch. Nenechajte si ich ujsť.