yt  fb

Klub Bombura

 

dvojkoncert

 

Pozývame vás na dvoj - koncert kapiel Jablko noci a Craggy Collyde, obe kapely majú vynikajúcu, energickú, autorskú tvorbu, proste jedna za 19 a druhá za 20 bez jednej 🙂.
Jablko noci - alternatívna kapela z Petrovej Vsi, dedinky 20 km od Skalice na slovenskej strane rieky Moravy. Názov kapely vznikol z názvu jednej skladby skupiny Slunečnice se diví, bola to zhudobnená báseň od Allena Ginsberga zo zbierky Kvílení.

Skupina sa pokladá skôr za československú kapelu, ako aj polohou kde vznikla, na slovensko-moravskom pomedzí, ale aj použitím českých i slovenský textov. Netají sa inšpiráciou u českých alternatívnych kapiel 80-tych a 90-tych rokov, ale hľadá si aj svoju tvár. Či už poetikou textov, ktoré vychádzajú z okolitej prírody, alebo kombinovaním svojich obľúbených strunových a klávesových nástrojov s minimalistickým xylofónom, harfou, slákom na gitare a base, ale najmä podmanivými saxofónovými a klarinetovými partiami.
https://www.youtube.com/watch?v=uHwFrHRnQA0...
 
Craggy Collyde je britsko-slovenská alternatívna rock'n'rollová kapela so sídlom v Českej republike.
Kapela spája lásku k rôznym kreatívnym vplyvom, aby vytvorila niečo, čo skúma hranice alternatívneho rock and rollu, pričom si vždy zachováva nekompromisnú a intenzívnu energiu.
https://www.youtube.com/watch?v=queao0tT250...
 
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia