yt  fb

Klub Bombura

 

modre hory

 

Srdečne vás opäť pozývame na skvelý cestovateľský festival Cestou necestou v breznianskej Bombure. Tešiť sa môžete na skvelé rozprávanie charizmatického Filipa o zážitkoch z Kolumbie a s domácimi Julkou a Ľubom prejdeme túry v Nepále okolo Annapurny.
17:00 Filip Lehotský – Jánošík na liečení: Kolumbia
Ako Ayahuasca a šamani pomáhajú pri liečení depresie a úzkostí? Prečo aj vysokoškoláci túžia byť ako Pablo Escobar? Koľko g kokaínu chce prezident dovoliť užívať seniorom? Prečo pôvodné indiánky počas prvej menštruácie nemôžu vyjsť na slnko? Charizmatický Filip Jánošík porozpráva o svojich zážitkoch na netradičnom cestovateľskom premietaní. Za 5 týždňov sám precestoval Kolumbiu, kde sa zúčastnil šamanistických rituálov, putoval džungľou za pôvodnými indiánskymi kmeňmi a vydal sa po stopách narkobaróna Pabla Escobara. Viac o Filipovi zistíte na www.filipjanosik.sk
18:20 Julka a Lubo Janto – Annapurna z každej strany
Keď sa manželský pár pracujúci v kancelárii dohodne s kamarátkou, ktorá má nohu v ortéze, že sa vyberú za svojimi prvými 5000covkami, je z toho trošku komické putovanie po jednom z najkrajších trekov sveta. Dostaneme výškovú nemoc, vytkneme si členok, no napriek všetkému prekonáme Thorong La Pass v 5400mnm a za odmenu si dáme barista cappuccino len o pár metrov nižšie. Vychutnáme si postcovidovú atmosféru poloprázdneho Nepálu a dozvieme sa ako veľmi covid zasiahol miestny turistický ruch a bežných ľudí, ktorí v ňom pracujú. V prednáške sa pozrieme aj k jednému z najvyššie položených jazier sveta Tilicho, prejdeme cez pútnicke miesto Muktinath, ale zažijeme aj safari plné nosorožcov alebo hektické Kathmandu.
 
Vstupenky: https://tinyurl.com/yn5pshja
- 7€ predpredaj:
- 9€ na mieste ak kapacita dovolí, 5€ na druhú prednášku